«

»

cze 06 2022

Wydrukuj Wpis

Konkurs profilaktyczny na Zielonej Szkole – Stegna 2022

Zielona szkoła to jednym słowem najlepszy przepis na naukę i zabawę! Aby wdrożyć i jedno i drugie powstał pomysł na konkurs plastyczny pt. „Plakat promujący zdrowy odpoczynek nad morzem bez używek”.

Konkurs adresowany był do uczestników Zielonej Szkoły – Stegna 2022. Cel zmagań plastycznych to popularyzowanie bezpiecznego zachowania nad morzem, wolnego od używek i sytuacji sprzyjających uzależnieniom, również behawioralnym. Konkurs ma także edukować i uwrażliwiać na właściwe zachowania w różnych sytuacjach społecznych oraz kształtować umiejętności i nawyki wyboru bezpiecznych zachowań przez dzieci i młodzież w codziennych sytuacjach życiowych.

Dzieci i młodzież wykazały się pomysłowością nie tylko dotyczącą tego co ma zostać przedstawione na papierze, ale również za pomocą jakich haseł, jak i środków, w ruch poszły nie tylko mazaki, czy kredki, ale również cienie, błyszczyki, a  nawet pasty do zębów czy pianki. Tematyka prac dotyczyła pobytu w czasie letnim nad wodą, popularyzacji aktywnych form wypoczynku na plaży, bezpiecznego i racjonalnego korzystania z telefonu, zagrożeń używkami, takimi jak alkohol, narkotyki, papierosy.

Uczniowie tworzyli swe dzieła w grupach, by później wspólnie zaprezentować i omówić ich tematykę na plaży. Jury miało nie łatwe zadanie, aby wyłonić trzy zwycięskie zespoły. Wśród nich znalazły się:

I miejsce: Zuzanna Turakiewicz, Iga Sabatowska, Zofia Ziewiec, Nikola Miernik

II miejsce: Aleksandra łasek, Nikola Kozieł, Wiktoria Bukowska, Alicja Ziewiec

III miejsce Maria Sabatowska, Julia Gawlik, Gabriela Połeć, Alicja Borkowska

Pozostali uczestnicy konkursu dostali nagrody pocieszenia. Gratulujemy wszystkim!

Plakaty nie trafiły do kosza, po przyjeździe do szkoły są częścią wystawy poświęconej tematyce profilaktycznej i obchodom Świętokrzyskiego Tygodnia Profilaktyki oraz uwrążliwiają innych uczniów na bezpieczne wybory.

Dziękujemy serdecznie p. Konradowi Borkowi oraz

GMINNEJ KOMISJI PROFILAKTYKI I ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW
ALKOHOLOWYCH W WĄCHOCKU
za dofinansowanie nagród w konkursie dotyczącym  profilaktyki w zakresie rozwiązywania problemów alkoholowych i narkomanii


Permalink do tego artykułu: http://www.spwielkawies.eu/sp/konkurs-profilaktyczny-na-zielonej-szkole-stegna-2022/