«

»

gru 19 2019

Wydrukuj Wpis

Kampania społeczna „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ!”

Dn. 19 grudnia 2019r. uczniowie klasy IV pod opieką pana Piotra Hamery i pedagoga szkolnego Kingi Barszcz wzięli udział w kampanii społecznej „Idą święta, nie o sms-ie lecz o kartce pamiętaj!”. Na zajęciach powstały piękne kartki bożonarodzeniowe ze świątecznymi życzeniami, które trafią do najbliższych. Uczniowie debatowali, dlaczego wysyłanie kartek jest ważne. Mieli również okazję poznać historię listonosza, głównego bohatera filmu „Klaus”, który zostaje wysłany do zamarzniętego miasteczka na północy, gdzie ukrywa się Święty Mikołaj.

Projekt wpisuje się w szeroko rozumianą profilaktykę e-uzależnień, jak również w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2019/2020 określone przez MEN (pkt. 1 Profilaktyka uzależnień w szkołach i placówkach oświatowych).
Celem kampanii jest zwrócenie uwagi wszystkich polskich rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również – a może nawet przede wszystkim – kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych.

Zachęcamy, aby w okresie świąt Bożego Narodzenia w sposób świadomy odłożyć media cyfrowe.

DLACZEGO WYSYŁANIE KARTEK JEST WAŻNE:

  • Sprawiają ogromną najszczerszą radość dla odbiorcy.
  • To szansa by w prosty i osobisty sposób wyrazić wszystko to, co czujemy do osób najbliższych. Wysłane kartki przywołują wspomnienia i pamięć o nadawcy, za każdym razem gdy na nie spoglądamy.
  • Napisane kartki pozostawiają po sobie trwały ślad, którego nie można tak po prostu wykasować. Nie potrzebujemy do tego stałego połączenia wi-fi – możemy tworzyć je w każdym miejscu, o każdej porze, angażując bliskich.
  • Poprzez własnoręczne skreślenie kilku słów podkreślamy wyjątkowość osób do których wysłaliśmy kartkę świąteczną.
  • Stanowią formę integracji wszystkich członków rodziny.
  • To dobra okazja, by uwolnić kreatywność i pomysłowość, poprawić bądź nabyć nowe umiejętności manualne.
  • To naprawdę łatwe i fajne.

 

 

Permalink do tego artykułu: http://www.spwielkawies.eu/sp/kampania-spoleczna-ida-swieta-nie-o-sms-ie-lecz-o-kartce-pamietaj/