«

»

mar 31 2015

Wydrukuj Wpis

„Co to jest Wielkanoc”- występ uczniów klasy V

„Za siedmioma górami, za siedmioma rzekami jest bardzo  mała szkoła- szkoła z tradycjami

Chętnie do tej szkoły gości zapraszamy i niezwykle miło ich wszystkich witamy.

 Dziś zaszczytem naszym jest wasza wizyta- bawcie się więc dobrze i jedzcie do syta!

Opowiemy za chwilę niezwykłą przygodę- bo nadchodzi Wielkanoc czas więc na pogodę

Doceńcie tu również nasze starania- będą obecne niezwykłe doznania

Całą historię wszak stworzyliśmy sami- a wy radośnie przeżyjcie ją z nami.”

 

To słowa narratora, który powitał wszystkich przybyłych na występ uczniów klasy V wg własnego autorstwa pt” Co to jest Wielkanoc” , a opowiadający o zwyczajach, tradycjach i znaczeniu Świąt Wielkanocnych. W przemiłej wiosennej scenerii i ciepłej rodzinnej atmosferze zajączki, kaczki, sowa i bocian, oraz Zosia i jej babcia Józia opowiadały skąd się wzięła Wielkanoc, co i jak przygotowujemy, oraz jak spędzamy te dni. Każde ze zwierząt podkreślało, że to święta bardzo radosne i rodzinne- taki też był występ młodych aktorów.

Zebrani na widowni uczniowie, rodzice, nauczyciele- zarówno czynni jak i emerytowani, a także goście specjalni Proboszcz o. Rajmund Guzik i Prezes Oddziału ZNP w Starachowicach Mariola Gałka, byli pod wrażeniem. Wychowawczyni klasy V Ewa Sadrak otrzymała również podziękowania od Dyrektor Szkoły pani Bożeny Wrony za świetnie przygotowany występ uczniów.

Miłym akcentem było też przekazanie zebranej przez uczniów naszej szkoły na ręce pani Marioli Gałki kwoty 138,38PLN na „Przystań Ocalenie” Tym małym gestem pragnęliśmy włączyć się w ratowanie życia koni.

 

 

Permalink do tego artykułu: http://www.spwielkawies.eu/sp/co-to-jest-wielkanoc-wystep-uczniow-klasy-v/