«

»

sty 26 2017

Wydrukuj Wpis

Bezpieczne ferie – Akcja ,,Kruchy lód”

Dnia 25.01.2017 r. w naszej szkole odbyła się akcja profilaktyczna pod hasłem ,,Kruchy lód”, którą przeprowadzili: przedstawiciele Straży Miejskiej w Starachowicach: Inspektor Andrzej Heba, Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach: st. sierż. Katarzyna Lasocka, Prezes OSP w Wielkiej Wsi: p. Edward Lipiec wraz z  p. Radosławem Ciorochem, p. Patrykiem Miernikiem oraz ratownikiem WOPR – p. Cyprianem Wilkiem, członkiem klubu ,, Kalmar” w Starachowicach.

Uczniowie wysłuchali min. prelekcji na temat bezpieczeństwa w czasie wolnym, bezpiecznego korzystania z Internetu, bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych, prawidłowego korzystania z numerów alarmowych. Uczestniczyli także w ciekawej prezentacji służb ratowniczych w zakresie udzielania pierwszej pomocy podczas wypadku na zamarzniętym zbiorniku wodnym i wypadków mogących zdarzyć się w trakcie zabaw zimowych. Uczniowie  brali aktywny udział w dyskusji na temat zasad bezpieczeństwa, chętnie odpowiadali na zadawane pytania wykazując się wiedzą i znajomością zasad bezpieczeństwa.

Dziękujemy zaproszonym gościom za przeprowadzenie interesującej prelekcji i ciekawego pokazu działań służb ratowniczych.

Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy udanych i bezpiecznych ferii zimowych.

 

 

 

Permalink do tego artykułu: http://www.spwielkawies.eu/sp/bezpieczne-ferie-akcja-kruchy-lod/