«

»

paź 30 2020

Wydrukuj Wpis

31 października – Światowy Dzień Oszczędzania

W dniach 29-30 października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Oszczędzania. Święto jest jednym z najstarszych inicjatyw edukacyjnych na świecie, po to, by promować ideę oszczędzania. Obchodzone jest na świecie od ponad 80 lat. Nasza szkoła po raz pierwszy przyłączyła się do tego przedsięwzięcia.

Najmłodsi uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje skarbonki, poznali historię Zuzi – bohaterki serii książek „Mądra mysz” i  jej zamiary na wydanie kieszonkowego. Nieco starsi sprawdzali swoje umiejętności plastyczne i projektowali własne banknoty.

Zachęcano uczniów do umiejętnego gospodarowania pieniędzmi, planowania wydatków, oszczędzania wody, prądu, papieru i niemarnowania żywności. Uczniowie poznali dzieje skarbonki świnki, historię pieniędzy oraz sposoby na ekooszczędzanie i uświadomili sobie, dlaczego warto oszczędzać, jak zmniejszyć wydatki i jak pomnażać gotówkę, aby spełnić swoje marzenia.

W tych dniach również na lekcjach matematyki uczniowie rozwiązywali zadania matematyczne o oszczędzaniu, bankowych lokatach i procentach.

Klasy IV-VIII miały okazję sprawdzić swoją wiedzę i pomysłowość w konkursie pt. „Moje sposoby na oszczędzanie”, prezentując jak najwięcej przykładów na oszczędne życie. I miejsce i tytuł „Szkolnego Mistrza Przedsiębiorczości” zdobyła uczennica klasy VI, Amelia Magdziarz. Gratulujemy!

Permalink do tego artykułu: http://www.spwielkawies.eu/sp/31-pazdziernika-swiatowy-dzien-oszczedzania/